Miód rzepakowy
Aktualnosci Ul warszawski Ul wielkopolski Multimedia Kupie sprzedam pszczolyKup miód rzepakowy


Odbiór osobisty :

Mapa dojazdu

Jesteśmy członkiem SPP

Mapa dojazdu

MIÓD RZEPAKOWY

Miód rzepakowy to bardzo charakterystyczny miód, jeden z pierwszych, które pszczoły przynoszą po zimie do pasieki. Pszczoły zbierają nektar z roślin rzepaku w miesiącu maju w którym pogoda w ostatnich latach w naszym kraju jest kapryśna. Niskie temperatury uniemożliwiają pszczołom wylot z ula i zbiór.Rzepak słoik Miesiące zimowe z niewielką pokrywą śnieżną sprawiają, że rzepak będący w ziemi narażony jest na przemarznięcia, przez co plon, kwitnienie i nektarowanie rzepaku jest mniej obfite. Na szczęście w bliskim sąsiedztwie naszej pasieki obsiane jest ponad 200ha ziemi rzepakiem. Miód ten posiada mnóstwo zwolenników, którzy nie wyobrażają sobie picia kawy bez posłodzenia jej właśnie miodem rzepakowym.

Główną z przyczyn sympatii a przez niektórych konsumentów niechęci do tego miodu jest bardzo szybka, naturalna krystalizacja następująca już kilka dni po miodobraniu. Tak szybka krystalizacja jest spowodowana bardzo dużą ilością glukozy. Miód rzepakowy w stanie płynnym jest bezbarwny lub ma kolor słomkowy. Natomiast po skrystalizowaniu staje się biały lub kremowy. Miód rzepakowy jest miodem bardzo słodkim o silnym zapachu przypominającym kwitnący rzepak. Z biegiem czasu ten silny zapach słabnie w wyniku ulatniania się olejków eterycznych.

Miód ten posiada wiele cennych i unikalnych składników takich jak wspomniana glukoza, inne cukry proste, niewielką ilość fruktozy, aminokwasy, enzymy oraz olejki eteryczne. Dzięki temu miód rzepakowy jest bardzo zdrowy a w porównaniu z innymi miodami najszybciej przyswajalny przez organizm. O właściwościach leczniczych miodu rzepakowego mogą Państwo od A do Z przeczytać w zakładce MIÓD A ZDROWIE.


Wokół naszej pasieki 51%terenów to czyste lasy

Zdrowy miód rzepakowy - zdrowe serce

O nas Polecane strony